Upravit stránku

Články

Zlato má iba skvelý marketing. Prečo by ste doň ani dnes nemali investovať?

Vďaka slávnej histórii, krásnym príbehom, farbe a lesku alebo len faktu, že ním udeľujeme medaily pre olympijských víťazov a majstrov sveta, sa zlato stalo symbolom bohatstva a úspechu. Ale jeho éra už dávno pominula a dnes je skôr skvelým marketingovým projektom než dobrou investíciou. Prečo?

Čo je ten dlhopisový prospekt a prečo by investora (ne)mal zaujímať?

S „prospektom schváleným ČNB“ už ste sa určite stretli. Či už to bolo na našom webe alebo kdekoľvek inde. Vďaka tým trom veľkým písmenkám ho totiž mnoho portálov používa hlavne ako návnadu v reklamách – aby vyvolali dojem, že na ich dlhopisy nejakým spôsobom dohliada Česká národná banka. Ako je to ale v skutočnosti? Ako už asi tušíte, celkom inak.

So zmenkami kvitne špinavý biznis. Pozor na ne!

Hlavnými dôvodmi, prečo mnoho firiem stále ponúka pôžičky na zmenku, aj prečo ich dlžníci stále vo veľkom podpisujú, sú rýchlosti a jednoduchosť. A pretože na rozdiel od okolitých štátov sú „podpisovatelia zmeniek“ v Česku zákonom takmer nechránení, môžeme zmenky pokojne označiť za jedného z hlavných vinníkov stavu, kedy máme v krajine každého desiateho občana v exekúcii.

Riziká korporátnych dlhopisov: Ako môžem prísť o investované peniaze?

Kde nakúpiť korporátne dlhopisy bez strachu, že prídete o všetky svoje úspory?

Porovnanie termínovaných vkladov a korporátnych dlhopisov